میدان هفت تیر -خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر - خیابان وراوینی - شماره 21 - طبقه2 - واحد5
02188844198 02188844193

اطلاعاتی در مورد تجهیزات آماده سازی غذا

تجهیزات آماده سازی غذا

تجهیزات آماده سازی غذا انواع مختلفی داشته و هرکدام ویژگی ها و کارکرد خاصی دارند. از انواع اسلایسرها و خلال کن ها گرفته، تا پوست کن ها، غذاسازها و دستگاه های خرد کن، همگی جزو خانواده تجهیزات آماده سازی غذا هستند. با توجه به تفاوت ماهیت و کارکرد هریک از این دستگاه ها، هنگام خرید هریک باید به عوامل مختلفی نیز توجه کرد. در ادامه مطلب انواع مختلفی از تجهیزات آماده سازی غذا را معرفی کرده و نکات مهم هنگام خرید آن ها را متذکر خواهیم شد.

تجهیزات آماده سازی غذا مرحله مهمی است بین تهیه مواد غذایی تازه که به آشپزخانه می آیند و تهیه غذا برای ارائه خدمات در رستوران. تجهیزات آماده سازی غذا از پوست کن سیب زمینی، دستگاه های برش زن، آبمیوه گیری های چند منظوره و غیره را شامل می شوند. تجهیزات آماده سازی غذا به صورت سنتی مانند چاقو آشپزخانه جزو این تجهیزات می باشند.

طیف گسترده ای از تجهیزات آماده سازی غذا وجود دارد، اما برخی از موارد از سایر تجهیزات بسته به نوع کاربرد و غذایی که می خواهیم در آشپزخانه تهیه کنیم مهم تر هستند.در حالی که وسوسه خرید سبزی آماده شده وجود دارد، استفاده از سبزی خرد کن آشپزخانه که یکی از موارد تجهیزات آماده سازی غذا می باشد از کیفیت بالاتری برخوردار است. برای کاربرانی که حجم بالایی از سیب زمینی سرخ کرده استفاده می کنند می توانند با سیب زمینی پوست کن به راحتی این کار را انجام دهند. گوشت چرخ کرده آماده نیز هرگز مزه تازه گوشت که توسط دستگاه چرخ گوشت که از تجهیزات آماده سازی غذا می باشد را نخواهد داشت با چرخ گوشت به راحتی این کار در منزل قابل انجام است. سایر تجهیزات آماده سازی غذا نیز برای افزایش کیفیت غذا و کاهش هزینه غذا در خانه استفاده می شوند. از این تجهیزات آماده سازی غذا می توان به عنوان وسایلی برای صرفه جویی در وقت هم نام برد.

تجهیزات آماده سازی غذا رستوران شامل مواردی است که برای تهیه، طبخ و گرم کردن غذا مورد استفاده قرار می گیرند. برای جلب رضایت مشتری آماده سازی غذای با کیفیت الزامی است و برای تهیه و آماده سازی غذای با کیفیت استفاده از تجهیزات آماده سازی غذا با کیفیت امری ضروری و حائز اهمیت است. امروزه این نوع از تجهیزات کمک زیادی به صاحبان رستوران ها و هتل ها برای ارائه غذای با کیفیت کرده است.

مزیت استفاده از تجهیزات آماده سازی غذا:

با توجه به روند مصرف مواد غذایی، مقررات دولت و درخواست کیفیت، چالش هایی ایجاد شده است که هر کسی که در صنعت مواد غذایی است با آن مواجه می شود. بنابراین، اگر شما در حال ساخت یک تأسیسات کاملا جدید و یا به دنبال روش های نوآورانه برای افزایش بهره وری، ایمنی و قابلیت اطمینان موجود در صنایع غذایی خود هستید، راه کارها و وسایل جدید مانند تجهیزات آماده سازی غذا را باید به کسب و کار خود اضافه کنید.

راه حل های مهندسی به شما کمک می کند تا به استانداردهای جهانی و برنامه ایمنی غذایی آشنا شده و به برنامه مورد نظرتان در صنعت غذاسازی برسید. با استفاده از تجهیزات آماده سازی غذا می توانید به صورت سفارشی و خاص مواد غذایی و غذای خود را تولید کنید و این امر موجب جذب مشتریان شما می شود و کسب و کار شما را رونق می دهد.

عموماً رستوران ها، مراکز تهیه غذا، تولیدی های مواد غذایی و همچنین هتل ها از تجهیزات آماده سازی غذا استفاده می کنند.

تجهیزات آماده سازی غذا

تجهیزات آماده سازی غذا در طی سال های اخیر کمک زیادی به صنایع غذایی کرده‌اند و مورد استقبال کسب و کارهای فعال در صنایع غذایی قرار گرفته اند. تجهیزات آماده سازی غذا نامی است که به انواع مختلفی از دستگاه ها، ابزارها و تجهیزات اطلاق می شود که همگی با هدف بهبود و تسریع فرآیند تولید محصولات غذایی ساخته شده اند. ناگفته نماند منظور از تجهیزات آماده سازی غذا عموماً تجهیزاتی است که در مقیاس صنعتی به کار گرفته می شوند. چراکه برای نام بردن از نمونه های ساده‌تر و خانگی آن ها عموماً به ذکر نام «لوازم خانگی» اکتفا می شود. عموماً رستوران ها، مراکز تهیه غذا، تولیدی های مواد غذایی و همچنین هتل ها از تجهیزات آماده سازی غذا استفاده می کنند. همانطور که گفته شد، تجهیزات آماده سازی غذا شامل طیف مختلفی از دستگاه های مختلف می شوند که در ادامه به معرفی برخی از آن ها، انواع هریک و ویژگی هایی خواهیم پرداخت که هنگام خرید باید به آن ها دقت کنید.

اسلایسر و خلال کن ها

در صنایع غذایی استفاده زیادی از دستگاه های اسلایر می شود. اسلایسرها انواع مختلفی دارند که کاربرد هریک می تواند متفاوت باشد. برای مثال می توان به دستگاه های کالباس بر اشاره کرد که نوعی اسلایسر هستند. مدل های مختلف دستگاه های اسلایسر ممکن است بسته به کارکرد اتوماتیک و یا دستی آن ها، و یا امکانات اضافی‌ای که ممکن است داشته باشند متفاوت باشد. برای مثال برخی از انواع اسلایسرها روی خود ترازو هم دارند تا سرعت انجام کار را تسریع کنند. هنگام خرید این دسته از تجهیزات آماده سازی غذا باید به مواردی از قبیل جنس بنده، قطر تیغه، امکانات جانبی، دستی و یا اتوماتیک بودن، قابلیت تنظیم ضخامت برش ها و جنس تیغه توجه کنید.


امگا


دستگاه های خرد کن سبزی و میوه

دستگاه های خردکن یکی دیگر از تجهیزات آماده سازی غذا هستند. وقتی قصد تولید و عرضه مواد غذایی در ابعاد و مقیاس صنعتی داشته باشید، خرد کردن سبزیجات و میوه‌جات بدون استفاده از دستگاه های صنعتی امری غیرممکن است. تنها با خرید یک دستگاه خردکن صنعتی به راحتی می توانید چندین برابر یک نیروی انسانی بازدهی داشته باشید. انواع سبزی خردکن ها، و همچنین دستگاه خلال کن جزو این دسته از محصولات هستند. برای مثال می توان به دستگاه محبوب و پرکاربرد خلال کن سیب زمینی اشاره کرد. هنگام خرید این دسته از تجهیزات آماده سازی غذا نیز باید به جنس بدنه، جنس تیغه ها، تنوع تیغه های برش، ظرفیت خروجی دستگاه (عموماً برحسب کیلوگرم در ساعت)، وزن دستگاه، سرعت چرخش تیغه و ... دقت کنید.

دستگاه های پوست گیر صنعتی

دستگاه های پوست گیر پیاز، پوست گیر سیب زمینی و پوست گیر سیر همگی عضو این گروه از تجهیزات آماده سازی غذا هستند. پوست گیری از مواد غذایی مستلزم صرف زمان زیادی است. بنابراین با استفاده از دستگاه های پوست گیر تا حد بسیار چشمگیری در زمان صرفه‌جویی خواهید کرد. هنگام استفاده از این دستگاه ها تنها کافیست تا برای مثال سیب زمینی را داخل دستگاه ریخته و آن را روشن کنید. دستگاه به صورت خودکار آن ها را شسته و سپس پوست گیری می کند. توان خروجی دستگاه، گنجایش آن‌، جنس بدنه، امکانات جانبی (نظیر شستشو پیش و پس از پوست‌ گیری)، جنس تیغه،‌ وزن دستگاه، قابلیت خودشویی دستگاه و مدت زمان مورد نیاز برای این کار همگی جزو مواردی هستند که هنگام خرید این دسته از تجهیزات آماده سازی غذا باید با آن توجه شود.


امگا


غذاسازها

این دسته از تجهیزات آشپزخانه صنعتی شاید به تناوب انواع قبلی استفاده نشوند، ولی با استفاده از آن ها صرفه جویی بسیار زیادی در زمان خواهید کرد. یک دستگاه غذاساز می تواند کارهای متفاوتی انجام دهد. از چرخ و له کردن مواد غذایی گرفته، تا تکه کردن، یک دست کردن و مخلوط کردن آن ها. هنگام خرید این دستگاه حتماً باید به جنس تیغه، گنجایش ظرف، توان خروجی، جنس بدنه، نوعِ تیغه (این امر در نوع کارکرد دستگاه تاثیرگذار خواهد بود)، امکان تعویض و تنوع تیغه های موجود و همچنین شستشوی آسان دستگاه توجه کنید.


امگا


منبع 1 منبع 2 منبع 3 منبع 4 منبع 5

مقالات مرتبط

چه کسب و کارهایی به تجهیزات آشپزخانه صنعتی نیاز دارند
چه کسب و کارهایی به تجهیزات آشپزخانه صنعتی نیاز دارند

تاریخ:1398/7/29

هنگام خرید تجهیزات رستوران و فست فود باید به چه مواردی توجه کنیم
هنگام خرید تجهیزات رستوران و فست فود باید به چه مواردی توجه کنیم

تاریخ:1398/7/29