میدان هفت تیر ،خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر ، خیابان وراوینی ، شماره 21 ، طبقه2 ، واحد5
02188844198 02188844193

اطلاعاتی در مورد دستگاه اسلایسر صنعتی

دستگاه اسلایسر صنعتی در مدل های مختلفی ساخته می شوند و می توان آن ها را به دو بخش تقسیم کرد. بخش اول دستگاه اسلایسر صنعتی کارخانه ای و بخش دوم نمونه های ساده تری هستند.

دستگاه اسلایسر صنعتی

دستگاه اسلایسر صنعتی می تواند کاربردهای مختلفی در صنایع غذایی داشته باشد. البته استفاده از دستگاه اسلایسر صنعتی محدود به کسب و کارهای صرفاً مرتبط با غذا، یعنی امثال رستوران ها، مراکز پخت و توزیع غذا، شرکت های تولید کننده غذاهای آماده، کافه و فست فودها نیست. از دستگاه اسلایسر صنعتی همان‌طور که احتمالاً خودتان هم تاکنون شاهد بوده باشید در کسب و کارهای دیگر هم می توان استفاده کرد. برای مثال برخی سوپرمارکت و فروشگاه های بزرگ ممکن است از دستگاه های اسلایر صنعتی (در ابعاد کوچک‌تر) استفاده کنند و محصولات را بسته بندی و به فروش برسانند.

دستگاه اسلایسر صنعتی چیست؟

پیشرفت های تکنولوژیکی در طی دهه های گذشته باعث صنعتی شدن بسیاری از فرآیندها شده است. این روند به حدی است که در خیلی از مشاغل دستگاه ها و تکنولوژی جای نیروی انسانی را گرفته‌اند، چراکه استفاده از آن‌ ها از نقطه نظرهای مختلف مزایای بیشتری به همراه دارد. این امر در مورد صنایع غذایی و تولیدی هم صدق می کند. امروزه تجهیزات صنعتی فرآیند تولید را خیلی راحت تر از پیش کرده‌اند. برای مثال، در بحث دستگاه اسلایسر صنعتی که مورد نظر ما است، این دستگاه ها کار مورد نظر را با سرعت و دقت غیرقابل مقایسه‌ای انجام می دهند. حتی یکی از ابتدایی و ساده ترین مدل های یک دستگاه اسلایسر صنعتی می تواند با سرعت و کیفیتی خیلی بیشتر و بهتر از نیروی انسانی شما را به هدفتان برساند.


امگا


انواع دستگاه اسلایسر صنعتی در مقیاس های مختلفی در بازار موجود است. از مدل های نسبتاً ساده تری که در سوپرمارکت ها برای برش ورق های سوسیس و کالباس از آن ها استفاده می شود گرفته، تا دستگاه های بزرگ و فوق پیشرفته ای که در کارخانجات بزرگ از آن ها استفاده می شود. برای مثال یک کارخانه تولید و بسته بندی گوشت های ورقه شده نمی تواند از مدل های ساده دستگاه اسلایسر صنعتی در خط تولید خود استفاده کند. این کارخانجات باید از دستگاه اسلایسر صنعتی مناسبی استفاده کنند که بازدهی بسیار بالاتری داشته باشد، و بتواند به عنوان بخشی از یک خطِ تولید در مجموعه کار کند. یعنی محصولات به صورت خودکار (از مرحله‌ی قبل) وارد دستگاه شود و پس از ورق شدن، به صورت خودکار ادامه‌ي فرآیند خط تولید را طی کند و (برای مثال) به سمت مرحله‌ی بسته بندی حرکت کند.


امگا


بنابراین، دستگاه اسلایسر صنعتی در مدل های مختلفی ساخته می شوند و می توان آن ها را به دو بخش تقسیم کرد. بخش اول دستگاه اسلایسر صنعتی کارخانه ای است که قیمت و اندازه‌ی بسیار بزرگی دارند و اکثراً در کارخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرند. بخش دوم نمونه‌های ساده‌تری هستند که اگرچه کوچک و ضعیف تر بوده، ولی کماکان توانایی پردازش بالایی دارند.


مزایای استفاده از دستگاه اسلایسر صنعتی


تمام مزایایی که در ادامه ذکر می شوند لزوماً مرتبط به هر دو گروه ذکر شده از دستگاه اسلایسر صنعتی نیستند.

1-افزایش چشمگیر بهره‌وری و سرعت تولید

2-حذف متغیرهای غیرقابل کنترل از روند تولید (برای مثال خطاهای انسانی).

3-کنترل حداکثری روی نوع، شکل، توان پردازش و بهداشت دستگاه که باعث می شود تمامی محصولات یکدست، با حداقل تفاوت نسبت به یکدیگر و با حفظ استانداردهای مورد نظر باشند.

4-قابلیت استفاده برای انواع محصولات غذایی. برای مثال از دستگاه اسلایسر صنعتی هم برای ورقه کردن گوشت می توان استفاده کرد، هم برای ورقه کردن محصولاتی دیگر مانند سیب زمینی، سبزیجات و یا حتی سوسیس و کالباس.

5-مدل های ساده تر عموماً‌ از جنس آلومینیوم ساخته شده اند که هم ظاهری زیبا دارند و هم طول عمر و دوامی طولانی خواهند داشت.

6-در بعضی از مدل ها امکان تغییر و انتخاب نوعِ تیغه وجود دارد تا با استفاده از آن ها بتوان برش های مختلفی ایجاد کرد.

7 -استفاده از امکانات جانبی مختلف مدل های مختلف دستگاه اسلایسر صنعتی، برای مثال برخی از مدل ها روی خودشان ترازو هم دارند تا برش ها دقیقا بر اساس وزن مورد نظر شما انجام شوند و دیگر احتیاجی به استفاده از ترازو در کنار دستگاه اسلایسر صنعتی نداشته باشید.


امگا


منابع:

منبع1 منبع2 منبع3 منبع4 منبع5 منبع6 منبع7