میدان هفت تیر -خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر - خیابان وراوینی - شماره 21 - طبقه2 - واحد5
02188844198 02188844193

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی شامل طیف گسترده ای وسایل مختلفی می شود که در صنایع غذایی به کار گرفته می شوند. به صورت جزئی‌تر، تجهیزات آشپزخانه صنعتی را می توان شامل انواع تجهیزات آماده سازی گوشت، تجهیزات آماده سازی غذا، تجهیزات بسته بندی مواد غذایی و همچنین تجهیزات نگهداری مواد غذایی و ... دانست.

قطعا تجهیزات آشپزخانه صنعتی با آشپزخانه های معمولی در کافه های کوچک و یا حتی تجهیزات موجود در آشپزخانه منازل تفاوت قابل توجهی دارند. هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی بهتر است به غذاهایی که می خواهید تهیه و سرو کنید توجه نمایید و تمام تجهیزات آشپزخانه صنعتی را با توجه به آن خریداری نمایید. برای اداره یک رستوران موفق خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. بدین معناست که برای آشپزخانه های صنعتی خود نه تنها باید تجهیزات را خریداری نمایید که نیازهای شما را رفع کنند بلکه همچنین باید بودجه خود را نیز در نظر بگیرید. تجهیزات آشپزخانه صنعتی به طور کلی ممکن است شامل یخچال، ظروف آشپزی و پارچه های مورد نیاز، اجاق گاز و همچنین قفسه ها باشند.

لیست کامل از تجهیزات آشپزخانه صنعتی:

بازار تجهیزات آشپزخانه صنعتی و یا رستوران ها بسیار بزرگ است. به طور کلی تخمین زده شده است که تا سال 2025 ارزش تقریبی این تجهیزات به 112 میلیارد دلار برسد. رستوران های بزرگ برای موفق شدن به بهترین تجهیزات نیاز خواهند داشت. به همین دلیل است که هزینه های هنگفت را برای خرید این تجهیزات پرداخت می کنند. خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی افراد را قادر می سازد تا غذاها را به راحتی تهیه کرده، به فروش برسانند و یا آن ها را ذخیره کنند. آن ها می توانند از طریق خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی موفقیت خود را تا حد زیادی تضمین کنند.

اگر قصد خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی را برای رستوران های خود دارید، این مقاله می تواند تا حد زیادی به شما کمک کند. در این مقاله لیستی از این تجهیزات آشپزخانه صنعتی که ممکن است به آن ها نیاز پیدا کنید را به شما معرفی خواهیم کرد.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی ضروری برای رستوران ها:

اگر قصد دارید یک رستوران راه اندازی کنید، خرید تجهیزات اولین کاری است که باید در این زمینه انجام دهید. با استفاده از این تجهیزات که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد می توانید هر نوع غذایی که بخواهید را تهیه کنید.

یخچال صنعتی:

یکی از مهمترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی برای حفظ تازگی غذا برای طولانی مدت یخچال صنعتی می باشد. خرید یک یخچال صنعتی با کیفیت عالی یکی از کارهای ضروری و مهمی است که باید انجام دهید. این یخچال ها مواد غذایی شما را در برابر فاسد شدن حفظ می کند و طول عمر مواد غذایی شما را افزایش می دهد. این یخچال ها همچنین باعث صرفه جویی تا حد زیاد در هزینه های شما خواهند شد. به این دلیل است که یخچال های صنعتی یکی از مهمترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی می باشد.


@image


ظروف و پارچه های مخصوص آشپزی:

یکی دیگر از تجهیزات آشپزخانه صنعتی که ممکن است همچنین به آن نیاز داشته باشید خرید وسایل و ظروف آشپزی می باشد. این آیتم های ضروری را می توان به سرعت خریداری کرد از این رو مهم است که لیستی از وسایل و تجهیزات آشپزخانه صنعتی مورد نیاز را تهیه کرده و مطمئن شوید که تمام مواردی که به آن ها نیاز دارید تا در این لیست وارد کرده اید.

اجاق گاز:

یکی دیگر از تجهیزات آشپزخانه صنعتی اجاق گاز می باشد. هر رستورانی همچنین به یک اجاق گاز نیاز دارد. اجاق های از زیر دسته تجهیزات آشپزخانه صنعتی ممکن است مخصوص پیتزاها و یا غذاهای دیگر باشند.

آشپزخانه قلب رستوران شماست، پس به علت اینکه رفت و امد به این مکان زیاد است باید به گونه ای باشد که تمیزی و بهداشت رعایت شود، همچنین از به ریختگی و شلوغی نیز اثری وجود نداشته باشد. تجهیزات آشپزخانه صنعتی این امکان را فراهم می کند که آشپزخانه شما مرتب به نظر آید و تمامی وسایل در دسترس شما قرار گیرد. شما می توانید با خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی گامی مهم و نو هم در پیشرفت کسب و کار خود برداشته و هم در رفاه حال کارکنان آشپزخانه خود را با این استفاده از این نوع تجهیزات فراهم کنید. استفاده از این نوع تجهیزات موجب صرفه جویی در زمان های شلوغ است بلکه باعث کاهش ضایعات و جلوگیری از حوادث نیز می شود.

اگر قصد خرید تجهیزات آشپزخانه های صنعتی را برای رستوران های خود دارید، این مقاله می تواند تا حد زیادی به شما کمک کند. در این مقاله لیستی از این تجهیزات که ممکن است به آن ها نیاز پیدا کنید را به شما معرفی خواهیم کرد.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی ضروری برای رستوران ها

اگر قصد دارید یک رستوران راه اندازی کنید، خرید تجهیزات اولین کاری است که باید در این زمینه انجام دهید. با استفاده از این تجهیزات که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد می توانید هر نوع غذایی که بخواهید را تهیه کنید.

یخچال صنعتی

یکی از مهمترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی برای حفظ تازگی غذا برای طولانی مدت یخچال صنعتی می باشد. خرید یک یخچال صنعتی با کیفیت عالی یکی از کارهای ضروری و مهمی است که باید انجام دهید. این یخچال ها مواد غذایی شما را در برابر فاسد شدن حفظ می کند و طول عمر مواد غذایی شما را افزایش می دهد.

وقتی در رابطه با این موضوع فکر می کنید که چه نوع یخچالی را باید برای رستوران خود خریداری کنید، بهتر است اندازه و ظرفیت که به آن نیاز دارید را در نظر بگیرید. یک رستوران با گنجایش صد نفر نسبت به یک کافه کوچک به یخچال بزرگتری نیاز خواهد داشت. پس بهتر است این نکته را همواره هنگام خرید یخچال صنعتی در نظر بگیرید.

نکته دیگری که هنگام خرید یخچال صنعتی باید در نظر گرفت ویژگی های مختلف در دسترس آن می باشد. یخچالی را خریداری نمایید که کار کردن با آن با توجه به محیط صنعتی که در آن قرار دارید راحت باشد.


@image


ظروف و پارچه های مخصوص آشپزی

یکی دیگر از تجهیزات آشپزخانه صنعتی که ممکن است همچنین به آن نیاز داشته باشید خرید وسایل و ظروف آشپزی می باشد

ظروف آشپزی خاص که ممکن است به آن ها نیاز داشته باشید به غذایی که قصد تهیه کردن و سرو کردن آن در آن محیط صنعتی دارید و همچنین مهارت سرآشپزهای شما بستگی دارد. اگرچه این ظروف به طور کلی شامل ظرف ها و ماهیتابه ها می شود، ماهیتابه هایی برای پخت کیک ها و همچنین ابزار دستی مثل انبر قند، همزن، ملاقه و کفگیرها می باشند. البته شما همچنین ممکن است نیاز به خرید انواع چاقوها نیز داشته باشید.

مهمتر از همه خرید پارچه های مخصوص آشپزخانه های صنعتی می باشد. بدین معناست که انواع دستمال ها ممکن است برای گرفتن و کنترل کردن تجهیزات داغ مورد استفاده قرار گیرند و همچنین دستمال هایی که برای تمیز کردن آن محیط صنعتی لازم و ضروری است باید خریداری شوند.

یکی دیگر از تجهیزات آشپزخانه صنعتی اجاق گاز می باشد. هر رستورانی همچنین به یک اجاق گاز نیاز دارد. انواع مختلفی از اجاق گازها در بازار وجود دارند که می توانید یکی از آن ها را خریداری نمایید. در وهله اول اجاق گازهای صنعتی ممکن است به اجاق سنتی و یا مدرن طبقه بندی شوند. اجاق های مخصوص پیتزاها نیز همچنین در بازار وجود دارند. نوع خاص اجاق گاز که ممکن است به آن نیاز داشته باشید به نوع غذایی که می خواهید تهیه کنید و میزان سرعتی که می خواهید آماده شوند بستگی خواهد داشت.

اگر در رستوران خود سیب زمینی سرخ کرده و یا دونات ها را آماده می کنید به یک سرخ کن نیاز خواهید داشت. هنگام خرید یک سرخ کن به ظرفیت و دامنه دمایی که به آن نیاز دارید باید توجه کنید. سپس ویژگی های منحصر به فرد هر مدل را در نظر بگیرید. همچنین باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که آیا سرخ کن مورد نظر برای غذایی که می خواهید با استفاده از آن تهیه کنید مناسب می باشد. نکته دیگر که باید در این مورد نظر گرفت این است که تمیز کردن آن ها تا چه حد ساده و آسان است.

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!

مقالات مرتبط

چه کسب و کارهایی به تجهیزات آشپزخانه صنعتی نیاز دارند
چه کسب و کارهایی به تجهیزات آشپزخانه صنعتی نیاز دارند

تاریخ:1398/7/29

امروزه شاهد بکارگیری تکنولوژی در تمامی عرصه‌ ها هستیم و کسب و کارهای مختلف نیز تلاش می کنند خدمات و محصولات ارائه شده توسط خود را با استفاده از دست آوردهای تکنولوژیکی بهبود ببخشند.

اطلاعاتی در مورد تجهیزات آماده سازی غذا
اطلاعاتی در مورد تجهیزات آماده سازی غذا

تاریخ:1398/5/12

عموماً رستوران ها، مراکز تهیه غذا، تولیدی های مواد غذایی و همچنین هتل ها از تجهیزات آماده سازی غذا استفاده می کنند.

هنگام خرید تجهیزات رستوران و فست فود باید به چه مواردی توجه کنیم
هنگام خرید تجهیزات رستوران و فست فود باید به چه مواردی توجه کنیم

تاریخ:1398/7/29

در این میان باید توجه داشته باشید تا قابِ دستگاه ها کاملاً محفوظ باشد. در تجهیزاتی مانند چرخ گوشت ها، اسلایسرها و به صورت کلی دستگاه هایی که تیغه های برنده دارند، تیغه ها باید کاملا پوشیده بوده و امکان برخورد دست انسان با آن‌ها حداقل باشد.