میدان هفت تیر -خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر - خیابان وراوینی - شماره 21 - طبقه2 - واحد5
02188844198 02188844193

خلال کن سیب زمینی صنعتی چیست

خلال کن سیب زمینی صنعتی

خلال کن سیب زمینی صنعتی مزایای مختلفی را برای صاحبان کسب و کارهای مرتبط با اغذیه فراهم می کند. با خرید دستگاه خلال کن سیب زمینی صنعتی صرفه جویی بسیار چشمگیری در هزینه ها و زمان مصرف شده خواهید کرد. علاوه بر این، این دستگاه خلال های با کیفیت و کاملاً یکدستی را هم به شما تحویل خواهد داد.

هرکدام از دستگاه‌های خلال کن سیب زمینی صنعتی ممکن است طراحی خاصی داشته باشد، اما اصولاً این دستگاه ها شامل تیغه و محفظه نگهداری می‌شوند.خلال کن سیب زمینی صنعتی از آن دسته محصولاتی است که وجود آن در هر رستوران، فست فود و یا مرکز غذا رسانی‌ای شاید ضروری باشد. در مورد ضرورت استفاده از خلال کن سیب زمینی صنعتی باید به محبوبیت سیب زمینی اشاره کنیم. توجه به سیب زمینی سرخ کرده محدود به ایران نیست و این غذای محبوب در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد. شاید حتی شما هم جزو آن دسته افرادی باشید که وقتی به یک فست فود می روید در کنار غذای اصلی مقداری سیب زمینی سرخ کرده هم سفارش بدهید. از خلال سیب زمینی در بسیاری از غذاهای دیگر هم استفاده می شود. بنابراین، شکی در حجم بالای تقاضا برای این محصول نیست. در صنایع مختلف، وقتی سخن از حجم های بالای تولید می شود، دیگر ابزار و تکنولوژی های خانگی و یا حتی نیرویِ کار کافی نیستند. در این شرایط حتماً باید از دستگاه های صنعتی استفاده کرد. خلال کن سیب زمینی صنعتی یکی از همین دستگاه‌ها است که فرآیند سخت و زمان‌گیر آماده کردن خلال‌ های یکدست سیب زمینی را برای کسب و کارهای مشغول در عرضه محصولات غذایی راحت کرده است.


امگاخلال کن سیب زمینی صنعتی به منظور راحت و تسریع کردن فرآیند پردازش خلال های سیب زمینی تولید شده است. البته عموماً به‌ خاطر سازوکار عملکرد این دستگاه ها، برای خلال کردن سایر میوه‌ها و سبزیجات مانند هویج، خیار، سیب زمینی شیرین و پیاز هم می توان از آن ها استفاده کرد. در واقع خلال کن سیب زمینی صنعتی نامی است که به این دستگاه ها داده شده، چراکه عموماً به منظور خلال کردن سیب زمینی استفاده می شوند. هرکدام از دستگاه‌های خلال کن سیب زمینی صنعتی ممکن است طراحی خاصی داشته باشد، اما اصولاً این دستگاه ها شامل تیغه و محفظه نگهداری می‌شوند. سازوکار آن ها به این شکل است که سیب زمینی در محفظه قرار میگیرد و با ایجاد فشار روی آن، توسط تیغه خلال می‌شود. دستگاه خلال کن سیب زمینی صنعتی در سایز و مدل های مختلفی موجود است. از جمله تفاوت های این مدل ها می توان به میزان بازدهی آن ها و یا انواع خلال هایی اشاره کرد که می توانند تولید کنند. برای مثال برخی از دستگاه های خلال کن سیب زمینی صنعتی می توانند تا 600 کیلوگرم سیب زمینی را در یک ساعت خلال کنند.


امگا• مهم ترین مزیت استفاده از خلال کن سیب زمینی صنعتی سرعت بخشیدن به فرآیند خلال کردن است. استفاده از این دستگاه سرعت کار را به صورت چشمگیری بالا می برد و به هیچ عنوان قابل مقایسه با کارایی نیروی انسانی نیست.

• از عموم مدل های آن ها می توان برای خلال کردن مواد غذایی دیگری مثل پیاز، خیار، هویج و ... هم استفاده کرد.

• خلال هایی که با استفاده از دستگاه خلال کن سیب زمینی صنعتی تولید می کنید کاملاً یکدست و یکنواخت هستند. این موضوع در محصول نهایی شما، حفظ کیفیت و در نهایت رضایتمندی مشتری هم تاثیر گذار خواهد بود.


امگا


• برخی از مدل های پیشرفته تر دستگاه خلال کن سیب زمینی صنعتی را می توان مستقیماً وارد یک خط تولید کرد. یعنی به عنوان مثال سیب زمینی هایی که پوست کنده شدند به صورت خودکار مستقیماً وارد این دستگاه شوند و پس از خلال شدن وارد مرحله بعدی تولید محصول (مثلاً جوشاندن) شوند.

• عموماً تیغه‌ های دستگاه های خلال کن سیب زمینی صنعتی قابل تعویض و یا تنظیم هستند. بنابراین به راحتی می توانید خلال های خود را در هر سایز و یا مدلی که مد نظرتان است تولید کنید. حتی می توانید از تیغه‌های خاص استفاده کنید تا خلال های شما ظاهری خلاقانه‌تر داشته باشند.

• از آنجایی فرآیند خلال کردن در دستگاه خلال کن سیب زمینی صنعتی بدون دخالت دست انجام می شود، احتمال بروز آسیب های جسمانی هم به حداقل می‌ رسد.

• جنس بدنه دستگاه خلال کن سیب زمینی صنعتی عموماً از آلومینیوم و یا استیل ضد زنگ است که باعث می شود تمیز کردن بسیار راحت و ساده باشد. علاوه بر این، جنس تیغه‌های این دستگاه ها اکثراً از استیل ضد زنگ است که زنگ نمی زنند، کُند نمی شوند و کاملاً هم بهداشتی هستند.

منابع:

منبع1 منبع2 منبع3 منبع4 منبع5