میدان هفت تیر -خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر - خیابان وراوینی - شماره 21 - طبقه2 - واحد5
02188844198 02188844193

دستگاه اسلایسر صنعتی

دستگاه اسلایسر صنعتی

دستگاه اسلایسر صنعتی یکی از انواع تجهیزات مرتبط با آماده سازی غذا است که در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه اسلایسر صنعتی نامی کلی است که به این محصول اطلاق می شود، ولی در واقع می توانید از این دستگاه برای برش انواع محصولات از قبیل گوشت، سبزیجات، پنیر و ... استفاده کنید.

در طول چند قرن یا بیشتر، تاریخ تولید به طور چشمگیری تغییر کرده است. به جای آیتم های تولید شده توسط دست، امکانات راه های ایجاد ماشین آلات را برای صنایع تولید کردند. این تغییر در تولید، که در حال حاضر به عنوان انقلاب صنعتی شناخته می شود، در قرن هجدهم در انگلستان آغاز شد و در نهایت به کشورهای همسایه مثل فرانسه و آلمان گسترش یافت و در اواخر قرن هجدهم میلادی در سرتاسر دنیا به ایالات متحده آمده بود.

تأثیر تغییر در شیوه تولید، گستردگی وسیعی داشت که بر صنایع مختلف انقلاب صنعتی تاثیر گذاشت، مانند تولید نساجی، استخراج معادن، ساخت شیشه و کشاورزی که همه تغییرات را تحت تاثیر قرار داده بودند. به عنوان مثال، در صنعت مواد غذایی قبل از انقلاب صنعتی، مواد غذایی در درجه اول با استفاده از دست خرد و برش داده می شدند. اما، با اختراع دستگاه اسلایسر صنعتی و ماشین آلات، مواد غذایی سریعتر برش وخرد می شوند.

تغییرات تنها در صنعت نساجی باعث ایجاد تحولات نشده بود. بلکه اکثر مردمی که در جوامع کوچک و روستایی زندگی می کردند زندگی خود را قبل از انقلاب صنعتی متوقف کرده بودند. با تغییرات در تولید، تکنیک های جدید کشاورزی، از جمله اصلاح حیوانات، منجر به تولید غذای بهتر شد. مردم شروع به حرکت به شهرها کردند، و در این میان به دلیل افزایش سلامت، جمعیت نیز افزایش یافت. انقلاب صنعتی تقاضای زیادی برای ذغال سنگ ایجاد کرد تا صنعت معادن اشتیاق بیشتری داشته باشد. پیشرفت هایی مانند این در آن دوره در تمام صنایع مشهود بود.

تولید دستگاه اسلایسر صنعتی در طول انقلاب صنعتی

در طول انقلاب صنعتی افزایش کار زیاد در کارخانه ها رخ داد و تغییرات زیادی در نحوه تولید کالاها صورت گرفت. به جای استفاده از صنایع دستی برای تولید وسایل دست ساز، ماشین آلات شروع به کمک کردند و در نهایت جای کارگران را گرفتند. ماشین آلات در طول انقلاب صنعتی مانند چرخ نخ ریسی برای تولید منسوجات، چرخ آب مورد استفاده برای قدرت ماشین آلات، دستگاه اسلایسر صنعتی برای مواد غذایی و موتور بخار اختراع شد. این اختراعات در سرعت بخشیدن به تولید محصولات تولید شده کمک می کرد.

با این حال، با تولید مواد سریع تر و ارزان تر، نیاز به کالاهای تولیدی بیشتر از عرضه بود و این کمبود کارخانه ها را برای تولید بیشتر مجبور به ساعت های کار بیشتر کرد و مشکلات زیادی را برای مردان، زنان و کودکان در محل کار ایجاد کرد.

این امر در مورد صنایع غذایی هم صدق می کند. امروزه تجهیزات صنعتی مانند دستگاه اسلایسر صنعتی فرآیند تولید را خیلی راحت تر از قبل کرده است. دستگاه اسلایسر صنعتی یک ماشین تجاری است که از تمام نیازهای خانگی شما مراقبت می کند. دستگاه اسلایسر صنعتی برای رستوران ها، مغازه های قصابی، آشپزخانه های تجاری و غیره طراحی شده است. با استفاده از دستگاه اسلایر صنعتی می توان پنیر، گوشت یخ زده و مقدار زیادی غذا را برش داد.

دستگاه اسلایسر صنعتی برای برش دادن به صورت منظم و دقیق میوه جات و سبزیجات مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه اسلایسر صنعتی قابلیت خرد کردن مواد غذایی را به صورت های مختلف از جمله: رنده، خلال، حبه ای و یا ورقه ای دارد همچنین دستگاه اسلایسر صنعتی دارای پنج عدد تیغه از جنس فولاد ضد زنگ می باشد.

یکی از پر کاربردترین موارد استفاده دستگاه اسلایسر صنعتی برای خشک کردن انواع میوه ها می باشد. برای خشک کردن میوه ها باید بعد از شستن میوه ها اول آن ها را به صورت ورقه های نازک و مناسب ورقه ورقه کرد که برای این کار می توان از دستگاه اسلایسر صنعتی استفاده کرد.

زبان طراحی دستگاه اسلایسر صنعتی

طراحی های مختلف دستگاه اسلایسر صنعتی باعث شده است که به راحتی مواد غذایی را در مدل های مختلف و در اشکال و سایزهای مختلف برش زده و به مدل دلخواه رسید.

موارد استفاده دستگاه اسلایسر صنعتی

دستگاه اسلایسر صنعتی را می توان در سوپرمارکت ها، انواع هتل ها، رستوران ها، فست فودها، تجهیزات آشپزخانه ها، کارخانجات مواد غذایی و... استفاده کرد.

از موارد پرکاربرد دستگاه اسلایسر صنعتی می شود به اسلایس کردن گوشت، سبزیجاتی که در ترشیجات ها استفاده می شود، برش خیارشور، برش انواع میوه جات، خرد کردن سوسیس و کالباس اشاره کرد.

از دستگاه اسلایسر صنعتی می توان در تولید چیپس سیب زمینی نیز استفاده کرد. دستگاه اسلایسر صنعتی سیب زمینی را به صورت یک اندازه و یک شکل به صورت حلقه های چیپسی برش داده که یکی از بهترین روش های اسلایس است.

دستگاه اسلایسر صنعتی کاملا بهداشتی بوده و با توجه به استاندارها تولید شده است.

دستگاه اسلایسر صنعتی برای ظرفیت های بالا ساخته شده است که معمولا در کارخانجات و کارگاه های بزرگ از دستگاه اسلایسر صنعتی استفاده می گردد تا برشی تمیز و یک اندازه داشته باشند و معمولا دستگاه اسلایسر صنعتی متناسب با نیاز مشتری طراحی و ساخته می شوند.

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!

مقالات مرتبط

کاربرد دستگاه خلال کن صنعتی
کاربرد دستگاه خلال کن صنعتی

تاریخ:1397/12/22

دستگاه خلال کن صنعتی در مدل های مختلفی طراحی شده است که با توجه به نیازهای خود می توانید مدل مناسب را انتخاب کنید. تفاوت عمده این مدل ها عموماً‌ در توان تولید خلال (بر حسب کیلوگرم در ساعت) است.

اطلاعاتی در مورد دستگاه  اسلایسر صنعتی
اطلاعاتی در مورد دستگاه اسلایسر صنعتی

تاریخ:1398/7/29

دستگاه اسلایسر صنعتی در مدل های مختلفی ساخته می شوند و می توان آن ها را به دو بخش تقسیم کرد. بخش اول دستگاه اسلایسر صنعتی کارخانه ای و بخش دوم نمونه های ساده تری هستند.