میدان هفت تیر -خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر - خیابان وراوینی - شماره 21 - طبقه2 - واحد5
02188844198 02188844193

دستگاه بسته بندی وکیوم

دستگاه بسته بندی وکیوم

دستگاه بسته بندی وکیوم ابزاری بسیار کاربردی در صنایع غذایی و بسته بندی است. دستگاه بسته بندی وکیوم که در دو نوع خارجی و محفظه ای در بازار موجود است دارای ویژگی های کاربردی زیادی است.

یکی از مهم ترین و اصلی ترین کار پس از تولید در صنایع مختلف، پیدا کردن راهی است که بتوان با کمک آن میزان ماندگاری تولیدات را افزایش داد. بسته بندی وکیوم که با استفاده از دستگاه بسته بندی وکیوم صورت می گیرد، راهی ارزان و به صرفه برای حرفه ای ترین نوع بسته بندی انواع مختلف تولیدات به شمار می آید.

دستگاه بسته بندی وکیوم چیست؟ چه انواعی دارد؟ در چه زمینه ها و با چه هدف هایی استفاده می شود؟ بسته بندی وکیوم نوعی خاص و پیشرفته از بسته بندی مواد و متریال های مختلف است که توسط دستگاه بسته بندی وکیوم انجام می شود. ویژگی این نوع از بسته بندی این است که طول عمر مواد و میزان ماندگاری آن ها را افزایش می دهد، کیفیت مواد را تا حدود بسیار زیادی برای مدت های طولانی حفظ می کند و از خشک یا خراب شدن محصولات داخل بسته بندی وکیوم نیز به سبب بستن راه ورود عوامل خارجی مثل دست و... جلوگیری می کند.

استفاده از دستگاه بسته بندی وکیوم در صنایع مختلف بسیار صرفه و اقتصادی است. جالب است بدانید که هزینه های این نوع بسته بندی در مقایسه با کارایی فراوان آن بسیار مناسب است. رایج ترین استفاده ای که از دستگاه بسته بندی وکیوم می شود، بسته بندی وکیوم مواد غذایی به منظور جلوگیری از فاسد شدن آن هاست. ولی کارایی این نوع از دستگاه های بسته بندی به نگهداری از مواد غذایی محدود نمی شود. در ادامه رایج ترین استفاده های دستگاه بسته بندی وکیوم را به شما معرفی خواهیم کرد.

نحوۀ کار دستگاه بسته بندی وکیوم چگونه است؟

اساس کار دستگاه بسته بندی وکیوم حذف کردن هوا از درون بسته بندی وکیوم و تخلیۀ کامل کیسه از هواست. دستگاه بسته بندی هایی که کار وکیوم را انجام میدهند اندازه های گوناگونی دارد و می تواند برای مصارف گوناگون کاربرد داشته باشد. همچنین در بعضی کشورها مهندسان می توانند دستگاه بسته بندی وکیوم مورد نیاز شما را طراحی و تولید کنند.

دستگاه بسته بندی وکیوم چه انواعی دارد؟

دستگاه بسته بندی وکیوم بر اساس اینکه قرار است بسته بندی وکیوم چه ماده ای را انجام دهد، انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی مهم ترین و شناخته شده ترین آن ها می پردازیم:

*دستگاه بسته بندی وکیوم نازل :

یک نوع دستگاه بسته بندی وکیوم که به بسته بندی سوزن نوع نازل معروف است، روش گسترده و پرکاربردی از بسته بندی های وکیوم است. این نوع از دستگاه های بسته بندی سبک ترین و متنوع ترین نوع بسته بندی است. در این روش نازل های ضد زنگ وارد بسته بندی می شود و گاز و هوای موجود در آن را به صورت کامل تخلیه می کند. دستگاه بسته بندی وکیوم نازل توانایی تخلیۀ هم زمان یک یا دو کیسه در هر چرخه را دارا هستند. دستگاه بسته بندی وکیوم هایی که چندین نازل داشته باشند، می توانند چندین کیسه را به صورت هم زمان تخلیه و مهر و موم کنند.

از این دستگاه بسته بندی وکیوم معمولاً برای افزایش عمر مواد مختلف غذایی، حفاظت از قطعات ظریف و حساس پزشکی استفاده می شود و معمولاً با گارانتی های دو یا سه ساله وارد بازار می شوند.

*دستگاه بسته بندی وکیوم عمومی:

از دستگاه بسته بندی وکیوم برای بسته بندی کردن تولیدات صنایعی مثل خودرو، صنعت تولید مواد غذایی و شیمیایی و همچنین بسته بندی وکیوم قطعات گوناگون استفاده می شود. این دستگاه ها معمولاً ترکیبی از کیفیت، سرعت و راحتی را با برنامه های کاربردی و سادۀ خود برای کاربر فراهم می کنند. طول بسته بندی وکیوم این دستگاه ها 20، 25 و 30 است. این دستگاه ها فشار پایین هستند و در چرخه هایی که فشار بالا داشته باشد کار نخواهند کرد.

از دیگر ویژگی های این دستگاه بسته بندی وکیوم می توان به دارا بودن تایمر مستقل و جداگانه برای کنترل فرایند چرخه های سرد اشاره کرد. وجود تایمر منجر می شود که کاربر دقیق ترین پارامترها را برای بسته بندی و مهر و موم در هر برنامۀ زمانی را تعیین کند. در دستگاه بسته بندی وکیوم برای راحتی استفاده یک سوئیچ پا هم تعبیه شده است که کاربر می تواند کیسه های وکیومی را در آنجا قرار بدهد.

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!

مقالات مرتبط

انواع دستگاه بسته بندی وکیوم
انواع دستگاه بسته بندی وکیوم

تاریخ:1398/7/29

دستگاه بسته بندی وکیوم محفظه ای می توانند از هر دو نوع کیسه مسطح و یا برجسته استفاده کنند. با این حال استفاده از کیسه های مسطح با توجه به تفاوت قیمت ها بیشتر رایج است. برای استفاده از این دستگاه فقط کافیست موادی که میخواهید بسته بندی کنید را در داخل کیسه مخصوص گذاشته و کیسه را در داخل دستگاه قرار دهید.

چرا به دستگاه وکیوم مواد غذایی احتیاج داریم
چرا به دستگاه وکیوم مواد غذایی احتیاج داریم

تاریخ:1397/12/22

استفاده از یک دستگاه جداگانه برای هر نوع غذا سریعترین و ساده ترین راه حل است.