میدان هفت تیر -خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر - خیابان وراوینی - شماره 21 - طبقه2 - واحد5
02188844198 02188844193

چرخ گوشت ایستاده چیست

چرخ گوشت ایستاده

چرخ گوشت ایستاده جزو دسته‌بندی چرخ گوشت های صنعتی قرار می‌گیرد. تفاوت عمده چرخ گوشت ایستاده با مدل‌های چرخ گوشت رومیزی صنعتی در اندازه و توان پردازش آن‌ها است. چرخ گوشت ایستاده اندازه‌ای بزرگ‌تر دارد، پایه‌هایی بلند داشته و روی زمین قرار می‌گیرد. مهم‌تر از همه آنکه بازدهی چرخ گوشت ایستاده حدود ۲ برابر انواعِ رومیزی آن‌ها است!
دستگاه چرخ گوشت ایستاده از جمله دستگاه هایی می باشد که در صنایع غذایی کاربرد دارد و همچنین به علت مشخصات ظاهری و تخصصی بیشمار در آشپزخانه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع می توان گفت یکی از تجهیزات آشپزخانه های صنعتی و بزرگ به حساب می آید. چرخ گوشت ایستاده برای چرخ کردن گوشت و محصولات گوشت بدون استخوان در حجم بالا استفاده می شود. تمام عناصر چرخ گوشت ایستاده که در تماس با محیط مرطوب قرار می گیرند، از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. بدنه چرخ گوشت ایستاده پوشیده شده از استیل است. قابلیت دستگاه تولید شده ما چرخ کردن گوشت در کمترین زمان است زیرا در مکان هایی با حجم کاری بالا و نیاز به گوشت چرخ کرده، سرعت و زمان مهم است که با این دستگاه این مهم برای شما به ارمغان می آید. کاملا مشخص است در مصارف بالا استفاده از دستگاه چرخ گوشت ایستاده کاملا مناسب تر از چرخ گوشت رومیزی می باشد.
ویژگی دستگاه چرخ گوشت ایستاده
موتور دو سرعته
بدون لرزش در هنگام عملیات
جنس به کار رفته از فولاد ضد زنگ
تمیز کردن آسان
سینی بزرگ دستگاه چرخ گوشت ایستاده که به راحتی قابل جابجایی است
کارآمد و بهداشتی
بدون سر و صدا
دارای ایمنی بالا
دارای سرعت تیغه بالا
دارای تیغه با اندازه های مختلف
موارد استفاده از دستگاه چرخ گوشت ایستاده
چرخ گوشت ایستاده به علت اینکه برای حجم بالای مواد مورد استفاده قرار می گیرد، ایده آل برای آزمایشگاه ها، کشتارگاه های بزرگ، سوپر مارکت ها یا Hypermarketها، آشپزخانه های مرکزی و کسب و کارهایی با زمینه آشپزی، آشپزخانه های هتل ها، رستوران ها، کبابی ها و غیره مفید و لازم می باشد.
امکانات دستگاه چرخ گوشت ایستاده
بدنه بدون درز فولاد ضد زنگ
موتور قدرتمند در صورت استفاده مداوم
جعبه دنده ای بی صدا و ضد آب
کیفیت بالای صفحه فولاد ضد زنگ
خرد کننده موجود در دستگاه از آهن یا فولاد ضد زنگ است.
قیف و سینی فولاد ضد زنگ
جدول کشویی فولاد ضد زنگ و اجزای نرده ها به راحتی برای تمیز کردن آسان، جدا می شوند. یکی از ویژگی های این محصول پایه های آن است. در برخی از محصولات دستگاه دارای 4 پایه چرخدار است که شما را قادر می سازد به راحتی بتوانید مکان قرار گیری دستگاه چرخ گوشت ایستاده را تغییر دهید، اما یک مدل دیگر نیز وجود دارد که دارای پایه های ثابت می باشد. امکان تغییر محل دستگاه وجود ندارد.
در چرخ گوشت ایستاده از سوپاپ هایی استفاده می شود که این سوپاپ های قدرتمند از یک فنر استفاده می کنند که این فنر در دستگاه چرخ گوشت ایستاده باعث کاهش ساییدگی پین، افزایش عمر آسیاب و کاهش تعمیر و نگهداری می شود. سینی بزرگ دستگاه چرخ گوشت ایستاده این امکان را به شما می دهد که بتوانید حجم گوشت را برای چرخ کردن روی سینی ورودی قرار دهید و نگران ریختن از کناره های آن نباشید.
طراحی سر افست با سرعت بالا باعث می شود که شما بدون هیچ سر و صدایی ترغیب به استفاده از دستگاه شوید و بتوانید با دستگاه چرخ گوشت ایستاده کار کنید. تمام این موارد بهره وری مناسب و قابل قبولی را برای شما به ارمغان می آورد. شما همچنین می توانید از طول عمر دستگاه خود مطمئن باشید. قیمت مناسب دستگاه چرخ گوشت ایستاده نیز یک مزیت بزرگ دیگر علاوه بر دیگر مزیت ها برای این دستگاه محسوب می شود. این چرخ گوشت ایستاده دارای 2 صفحه برش مختلف است. شما می توانید با تغییر صفحه برش، به راحتی انواع مختلف گوشت را چرخ کنید. دستکاه چرخ گوشت ایستاده طوری طراحی شده است که تمامی نکات ایمنی در آن به درستی رعایت گردیده است. از نظر شستشو کافی است اجزاء دستگاه را با آب صابون گرم شستشو دهید.
توجه داشته باشید دستگاه چرخ گوشت ایستاده زمان زیادی به صورت خالی کار نکند. خالی کار کردن دستگاه باعث فرسودگی آن می شود. درست است که این محصول تواناتی کار حجم بالا را به طور مداوم دارد، اما سعی کنید در فواصل انجام کار کردن یک زمان 5 دقیقه را به استراحت دستگاه خود اختصاص دهید. این محصول به جز داشتن قیمت مناسب دارای گارانتی نیز می باشد و این امکانی است که ما به مشتریان عزیزمان می دهیم.

چرخ گوشت ایستاده نسبت به مدل‌های رومیزی، بزرگ‌تر و عموماً قوی‌تر بودن آن است. از آنجایی‌ که چرخ گوشت‌های رومیزی به هرحال به ابعاد میز محدود هستند اما در مورد چرخ گوشت ایستاده این گونه نیست.چرخ گوشت ایستاده یکی از انواع چرخ گوشت است که در رده چرخ گوشت های صنعتی جای می گیرد. این نوع چرخ گوشت تفاوت چندانی با سایر مدل های چرخ گوشت صنعتی ندارد. فرق عمده ی چرخ گوشت ایستاده، علاوه بر قدرت، در ظاهر آن است که پایه دارد و برخلاف مدل‌های رومیزی، روی زمین قرار می‌گیرند. بنابراین، انتخاب بین چرخ گوشت ایستاده و یا انواعِ رومیزی بسته به شما و محیط کاری‌تان خواهد داشت. برای انتخاب باید به میزان استفاده‌ی خود از چرخ‌ گوشت و فضای کاری‌تان دقت کنید. در ادامه در مورد این موضوعات بیشتر توضیح خواهیم داد.همان‌طور که پیش‌تر نیز بیان شده بود، یکی از مزایای اصلی چرخ گوشت ایستاده نسبت به انواع رومیزی آن‌ها، مستقل بودن آن است. درواقع با خرید چرخ گوشت رومیزی شما حتماً به یک میز و یا سطح صاف و بلند احتیاج دارید تا چرخ گوشت را روی آن بگذارید، ولی چرخ گوشت ایستاده را به راحتی می‌توانید در هر گوشه از زمین قرار دهید.


امگا


مزیت دیگر استفاده از چرخ گوشت ایستاده قابلیت حمل آسان آن است. همان‌طور که می‌دانید چرخ گوشت ایستاده یکی از انواع چرخ گوشت های صنعتی است. چرخ گوشت های صنعتی به واسطه حجم بالا و جنس بدنه‌‌ی خود که عموماً فلزی هستند، وزن بالایی دارند. برای مثال یک چرخ گوشت رومیزی سبک احتمالاً بیش از 25 کیلوگرم وزن داشته باشد و حتی ممکن است این وزن به بیش از 50 کیلوگرم هم برسد. بنابراین جابجا کردن آن‌ها (برای شستشو یا هر دلیل دیگری) کاری آسان نخواهد بود. ولی این امر در مورد چرخ گوشت ایستاده صدق نمی‌کند. چراکه مدل‌های چرخ گوشت ایستاده عموماً پایه‌هایی چرخ‌دار دارند که حمل و جابجایی آن را خیلی ساده می‌کند. البته ناگفته نماند که چرخ‌های مدل‌های چرخ گوشت ایستاده عموماً مجهز با ترمز و یا قفل هستند تا وقتی دستگاه را در گوشه‌ای از آشپزخانه و یا کارگاه خود قرار می‌دهید، بر اثر شیب، لرزش، تکان یا هر چیز دیگری سُر نخورده و جابجا نشوند.


امگا


مزیت دیگر چرخ گوشت ایستاده نسبت به مدل‌های رومیزی، بزرگ‌تر و عموماً قوی‌تر بودن آن است. از آنجایی‌که چرخ گوشت‌های رومیزی به هرحال به ابعاد میز محدود هستند، عموماً سبک‌تر بوده و قابلیت پردازش حجم کمتری از گوشت را دارند. یک چرخ گوشت صنعتی رومیزی ساده در یک ساعت می‌تواند چیزی حدود 150 کیلوگرم گوشت را چرخ کند. قوی‌ترین چرخ گوشت های رومیزی شاید بتوانند تا 450 کیلوگرم گوشت را در یک ساعت چرخ کنند. ولی یک چرخ گوشت ایستاده ساده می‌تواند 750 کیلوگرم گوشت را در یک ساعت چرخ کند! انواع چرخ گوشت ایستاده قوی‌تری هم در بازار موجود است که حتی تا نزدیک به 2 تن گوشت را می‌توانند در یک ساعت چرخ کنند!

یکی دیگر از تفاوت های چرخ گوشت ایستاده با چرخ گوشت صنعتی رومیزی، وزن آن‌ها است. چرخ گوشت های رومیزی صنعتی برحسب میزان سادگی و حرفه‌ای بودن آن‌ها شاید چیزی در بین 25-45 کیلو وزن داشته باشند. از سوی دیگر چرخ گوشت ایستاده وزن بیشتری دارد. یک چرخ گوشت ایستاده ساده حدود 75 کیلوگرم وزن دارد و مدل‌های حرفه‌ای چرخ گوشت ایستاده وزنشان حتی به 120 کیلوگرم هم می‌رسد.


امگا


آخرین مورد از مزیت‌های استفاده از چرخ گوشت ایستاده تنها محدود به این نوع چرخ‌ گوشت‌ها نیست، بلکه به‌صورت کلی شامل تمام چرخ‌گوشت‌های صنعتی می‌شود. به‌صورت کلی وقتی صحبت از تجهیزات و ابزار آشپزخانه می شود، استفاده از آخرین تکنولوژی و دستگاه ها همیشه مفید هستند. این محصولات می‌توانند تا حد چشم‌گیری کارایی و بهره‌وری را افزایش داده و از این طریق صرفه‌‌جویی قابل‌توجهی در زمان و انرژی شما کنند.


امگا


اگر کمی بیشتر دقت کنیم، مشخص است که صرف زمان و انرژی هم هزینه‌های خود را دارد و بنابراین استفاده از تکنولوژی‌های روز طبعاً هزینه‌های ما را هم کاهش خواهند داد. این امر به‌خصوص زمانی مشهود است که صحبت از کار در ابعاد صنعتی باشد. حفظ کیفیت و استانداردها در تولیدات صنعتی اهمیت بالایی دارند و کوچیک‌ترین اشتباهاتی می‌تواند ضررهای جبران‌ناپذیری را ایجاد کند. تجهیزات صنعتی با قدرت و دقت بالای خود این مشکل را حل کرده‌اند و با استفاده از آن‌ها دیگر نیازی نیست تا نگران نوسان کیفیت عوامل انسانی باشیم.

منابع :

منبع1 منبع2 منبع3 منبع4 منبع5 منبع6 منبع7 منبع8 منبع9 منبع10 منبع11

مقالات مرتبط

اطلاعات مفید در مورد چرخ گوشت رومیزی
اطلاعات مفید در مورد چرخ گوشت رومیزی

تاریخ:1397/12/22

چرخ گوشت صنعتی چیست
چرخ گوشت صنعتی چیست

تاریخ:1397/12/22

مشخصات چرخ گوشت صنعتی امگا ایتالیا
مشخصات چرخ گوشت صنعتی امگا ایتالیا

تاریخ:1397/12/22

چرخ گوشت ایستاده چیست
چرخ گوشت ایستاده چیست

تاریخ:1397/12/22