میدان هفت تیر -خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر - خیابان وراوینی - شماره 21 - طبقه2 - واحد5
02188844198 02188844193

چرخ گوشت صنعتی چیست

چرخ گوشت صنعتی

چرخ گوشت صنعتی انواع مختلفی دارد. از مدل‌های دارای مخلوط‌کن گرفته، تا مدل‌های ساده رومیزی، مدل‌های پایه‌دار که روی زمین قرار می‌گیرند و حتی چرخ گوشت صنعتی یخچال‌دار! هرکدام از این مدل های کارکردهای خاصی دارند و با اهداف خاصی خریداری می‌شوند. در ادامه سعی شده انواع مختلف چرخ گوشت صنعتی مختصراً معرفی شوند.

چرخ گوشت یکی از دستگاه های مورد نیاز در آشپزخانه هر آشپزی می باشد. حال این دستگاه ها در زمان های گذشته به صورت دستی تولید می شدند. امروزه چرخ گوشت صنعتی وارد بازار شده است و می توانیم فواید بیشماری برای استفاده از ان ها بیان نماییم.

چرخ گوشت ها مناسب ترین ابزار برای خرد کردن گوشت و تهیه غذاهای متنوع می باشد. چرخ گوشت صنعتی جایگزینی عالی به جای استفاده از چاقو می باشد. به راحتی می توانید تکه های گوشت را به هر اندازه که می خواهید در بیاورید.

چرخ گوشت صنعتی به وسیله ی قیفی که بالای آن قرار دارد، تکه های گوشت را درخود جای داده و آنها را چرخ می کنند. این که گوشت چرخ شده ی شما به چه اندازه باشد، بسته به نوع دریچه ی چرخ گوشت متفاوت خواهد بود. از این رو اگر دوست دارید گوشت شما در اندازه ی بزرگتر چرخ شود می توانید در از دریچه های بزرگتر استفاده کنید.

شما حتی در استفاده از چرخ گوشت صنعتی، می توانید با تغییر صفحه، پودرهای سوخاری و یا سوسیس را هم چرخ نمایید. پس از آن با جدا نمودن پیچ ثابت چرخ گوشت، صفحه ها را برای تمیز کردن از چرخ گوشت خود جدا نمایید.

معمولا چرخ گوشت صنعتی در قصابی ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. قصابی ها و صنایع غذایی برای این که بتوانند به خواست مشتری گوشت چرخ کرده در اختیار آنها قرار دهند، با تهیه این دستگاه ها به راحتی نیاز مشتری را برطرف می کنند. برخی از این دستگاه ها قادر هستند چند تن گوشت را در یک ساعت چرخ نموده و در دسترس مشتری قرار دهند.

تاریخچه ی تولید و استفاده از چرخ گوشت صنعتی

اولین چرخ گوشت در قرن نوزدهم توسط یک فرد آلمانی به نام کارل فریدریش اختراع شد. پس از آن توسط افراد دیگری این اختراع گسترش یافت و به چرخ گوشت صنعتی امروزی تبدیل گردید.

این چرخ گوشت ها توسط صفحه های فلزی که چند سوراخ کوچک بر روی آن قرار داشت، گوشت ها را به رشته های نازکی تبدیل می کردند. در سالهای اولیه اختراع، چرخ گوشت ها به صورت دستی هدایت می شدند. اما با گذشت زمان این ماشین های چرخ گوشت دستی به چرخ گوشت صنعتی و برقی تبدیل شدند.

چرخ گوشت صنعتی که امروزه از آنها استفاده می کنید، قادر هستند به راحتی و در کمترین زمان ممکن بیشترین مقدار گوشت را برای شما چرخ نمایند. علاوه بر آن چرخ گوشت های امروزی علاوه بر چرخ نمودن انواع گوشت ها، به چرخ نمودن سبزیجات، انواع سوسیس ها و ... نیز می پردازند.

نحوه استفاده از چرخ گوشت صنعتی

چرخ گوشت ها دارای بخش های بسیار کمی هستند. از این رو کارکردن با این دستگاه ها بسیار آسان می باشد.

برای این که از یک دستگاه چرخ گوشت صنعتی استفاده نمایید، و گوشت خود را با کیفیت بالا چرخ نمایید. می توانید مراحل زیر را گام به گام انجام دهید.

1. پاک کردن تمام اجزای گوشت مورد نظر خود جهت چرخ نمودن. حفظ بهداشت، بخش مهمی از پردازش گوشت به شمار می رود.

2. برای این که چرخ گوشت صنعتی شما با عملکرد بهتری اقدام به چرخ گوشت نماید، می توانید تیغه، صفحات، و سینی چرخ گوشت خود را در محلی خنک نگه داری نمایید. این روش می تواند در چرخ نمودن گوشت شما تاثیر بیشتری داشته باشد.

3. در انتخاب نوع گوشت خود دقت نمایید.

4. از یک چاقوی تیز برای برش گوشت به قطعات کوچک استفاده نمایید. تکه های گوشت باید به اندازه کافی برای قرار گرفتن در چرخ گوشت مناسب باشند. شما باید هر گونه پوست در گوشت را حذف نمایید.

5. پیش از این که از چرخ گوشت صنعتی استفاده نمایید باید گوشت را سفت کنید. اما اجازه ندهید که دچار یخ زدگی شود. برای این کار می توانید تکه های گوشت را درون یک نایلون پلاستیکی قرار داده و به مدت 1 ساعت درون فریزر قرار دهید.

6. صفحه چرخ گوشت صنعتی خود را انتخاب نمایید. صفحه درشت یا متوسط. در عین حال بهتر است از یک بشقاب برای ریختن گوشت های چرخ شده بر روی آن نیز استفاده نمایید.

7. با وارد کردن فشار بر روی تکه های گوشت آنها را به سمت تیغه چرخ هدایت نمایید.

8. گوشت های چرخ کرده را درون ظرف بزرگی بریزید.

در انتها می توانید از این گوشت های چرخ شده برای پخت و پز استفاده نمایید. هرگز این مسئله را فراموش نکنید که پیش از استفاده از چرخ گوشت صنعتی، اطلاعات استفاده از آن را مطالعه بفرمایید.

درست است که استفاده از دستگاه های چرخ گوشت بسیار ساده است. اما بسته به نوع دستگاه چرخ گوشت صنعتی، روش استفاده از آنها متفاوت خواهد بود.

نکات مهم در حین خرید دستگاه چرخ گوشت صنعتی

زمانی که اقدام به خرید دستگاه چرخ گوشت صنعتی می نمایید، بهتر است برخی نکات را مورد نظر قرار دهید.

1. نام برند تجاری دستگاه

معمولا خرید چرخ گوشت هایی با برند داخلی می تواند از هزینه ی کمتری برخوردار باشد. چرخ گوشت صنعتی با برند های خارجی می توانند شما را با مشکلاتی روبرو کنند. مثلا در صورت هر گونه مشکلی، این چرخ گوشت ها دارای نمایندگی نبوده و درست کردن آن ها می تواند هزینه بالایی باری شما داشته باشد.

2. عملکرد چرخ نمود گوشت

باید به قدرت چرخ گوشت صنعتی جهت چرخ نمودن گوشت مورد نظر شما، دقت نمایید. معمولا چرخ گوشت های صنعتی در یک دقیقه بیش از 6 کیلو گرم گوشت را چرخ می نمایند. البته بسته به نوع گوشت مورد استفاده این قدرت متفاوت خواهد بود. گوشت های سختی چون گوشت خوک معمولا در زمان کمتری توسط این چرخ گوشت ها، چرخ می شوند.

4. تعداد صفحات چرخ گوشت

در حین خرید چرخ گوشت صنعتی حتما به تعداد صفحات مورد استفاده توجه نمایید. شما باید صفحات متعددی برای چرخ نمودن گوشت ها در انداز های مختلف را داشته باشید.

5. ایمنی دستگاه

حین استفاده از چرخ گوشت صنعتی باید مراقب انگشتان خود باشید. در چرخ گوشت های قدیمی این مسئله زیاد مورد نظر تولید کنندگان قرار نمی گرفت. اما امروزه دستگاه های تولید شده خوشبختانه از نظر تمرکز بر ایمنی بسیار بالا بوده و به این مسئله توجه ویژه ای شده است.

دوام، قدرت و طول عمر چرخ گوشت صنعتی جزو مهم ترین ویژگی های آن خواهد بود. علاوه بر این، جنس بدنه و جنس تیغه‌ی چرخ گوشت صنعتی هم بسیار اهمیت دارد.


چرخ گوشت صنعتی

چرخ گوشت صنعتی فرق چندانی با دستگاه های چرخ گوشتی که در منازل خود دارید ندارد. همانند خیلی از دستگاه و تکنولوژی‌ های دیگر، انواعِ خانگی محصولات معمولاً ظریف‌تر بوده، ظاهر متفاوتی دارند و شاید هم امکانات جانبی جذابی داشته باشند. اما بحث در مورد نمونه های صنعتی آن ها متفاوت است. یک ابزار صنعتی احتیاج چندانی به ظاهری رنگارنگ و شکیل و یا امکانات جانبی جذاب ندارد. وقتی ابزاری برای مصارف صنعتی تولید می شود، عموم توجه روی کیفیت و کارایی آن است. چرخ گوشت صنعتی هم از این قاعده مستثنا نیست. درحالی‌که استفاده از چرخ گوشت خانگی شاید به یک الی دو مرتبه در ماه برسد، یک چرخ گوشت صنعتی ممکن است برای ساعت ها در طی یک روز مورد استفاده قرار گیرد.

تقریباً تمامی کسب و کارهای فعال در عرصه صنایع غذایی که با گوشت و یا فرآورده های گوشتی سروکار دارند از چرخ گوشت صنعتی استفاده می کنند. بر خلاف خیلی از ابزارهای صنعتی دیگر، چرخ گوشت صنعتی جزو معدود تجهیزاتی است که چیزی را نمی توان جایگزین آن کرد. برای مثال، به جای خرید دستگاه های خُردکن سبزیجات، شاید بتوان از نیروی انسانی بیشتر (علیرغم مقرون به صرفه نبودن) استفاده کرد. ولی در مورد چرخ گوشت صنعتی این موضوع متفاوت است، چراکه هیچ نوع نیروی انسانی و یا تجهیزات دیگری نمی تواند به ما در چرخ کردن گوشت کمک کند.


امگا


ویژگی های یک چرخ گوشت صنعتی مناسب

دوام، قدرت و طول عمر چرخ گوشت صنعتی جزو مهم ترین ویژگی های آن خواهد بود. علاوه بر این، جنس بدنه و جنس تیغه‌ی چرخ گوشت صنعتی هم بسیار اهمیت دارد. بهترین جنس بدنه برای یک چرخ گوشت صنعتی آلومینیوم و یا استیل ضد زنگ است. این دو فلز مقاومت بالایی در برابر زنگ و خوردگی دارند و شستشوی آن ها هم بسیار آسان است. بنابراین جنس بدنه‌ی مناسب نه تنها با طول عمر چرخ گوشت صنعتی ارتباط دارد، بلکه در حفظ استانداردهای بهداشتی هم ضروری است.

استنلس استیل (استیل ضدزنگ) بهترین جنس برای تیغه‌ی چرخ گوشت صنعتی است. این فلز همان‌طور که گفته شد زنگ نمی‌زند و مقاومت بالایی دارد، بنابراین خیلی دیر کُند می‌شود. باید توجه داشته باشید که تیغه‌ی چرخ گوشت صنعتی شاید مهم‌ترین قسمت آن باشد و در صورتی که این تیغه وضعیت مناسبی نداشته باشد، کیفیت گوشتِ چرخ شده‌ی شما هم طبعاً‌ مناسب نخواهد بود.


امگا


انواع چرخ گوشت صنعتی

همانند تمام کالاهای دیگر، چرخ گوشت صنعتی هم انواع مختلفی دارد که هرکدام با هدفی خاص و به منظور پاسخ گویی به نیازی خاصی تولید شده اند. در ادامه برخی از انواع این چرخ گوشت ها را معرفی خواهیم کرد.


چرخ گوشت صنعتی یخچال دار

این مدل چرخ گوشت صنعتی برای آن دسته مصارفی مناسب است که حساسیت های بهداشتی در آن‌ها بیشتر است. با استفاده از چرخ گوشت صنعتی یخچال‌دار شما در واقع گوشت خود را در بهترین شرایط بهداشتی چرخ کرده و اجازه رشد به باکتری‌ها نمی‌دهید. علاوه بر این، طول عمر گوشت نیز حفظ شده و به ظاهر و طعم آن نیز لطمه ای وارد نمی شود.


امگا


چرخ گوشت صنعتی رومیزی

این مدل از چرخ گوشت های صنعتی بیشترین شباهت را به چرخ گوشت خانگی دارد. ولی با این تفاوت که قدرت بسیار بیشتری دارند. عموماً‌ جنس بدنه این چرخ گوشت ها فلزی است و به راحتی تمیز می شوند. اگر بنا به هر دلیلی قادر به استفاده از چرخ گوشت صنعتی رومیزی نیستید، نگران نباشید. مدل‌های پایه‌دار (زمینی) هم وجود دارند!


چرخ گوشت صنعتی پایه‌دار

همان‌طور که گفته شد، اگر بنا به شرایط و محدودیت‌ های محیطی خود قادر به استفاده از چرخ گوشت رو میزی نیستید، می توانید مدل های پایه دار را انتخاب و خریداری کنید. این چرخ گوشت ها پایه‌ای بلند دارند که روی زمین قرار میگیرد و ارتفاع چرخ گوشت را بالا می آورد. بنابراین دیگر احتیاجی به میز ندارید. البته مزیت دیگر چرخ گوشت صنعتی پایه‌دار آن است که اگر حجم بسیار زیادی از گوشت را می‌خواهید چرخ کنید، ظرف‌های بلند و بزرگ را به راحتی می‌توانید زیر آن بگذارید و تمام گوشت چرخ شده را در آن جمع آوری کنید. ولی در چرخ گوشت صنعتی رومیزی به علت محدودیت ارتفاع این شرایط صدق نمی کند.


مقالات مرتبط

مشخصات چرخ گوشت صنعتی امگا ایتالیا
مشخصات چرخ گوشت صنعتی امگا ایتالیا

تاریخ:1397/12/22

چرخ گوشت ایستاده چیست
چرخ گوشت ایستاده چیست

تاریخ:1397/12/22